Spolek rodičů připomíná

Je dobrým zvykem zaplatit účelový příspěvek do konce října daného roku. Prosím, zkontrolujte si, zda jste příspěvek ve výši 1500,- Kč /dítě/ rok zaplatili. Pokud ne, učiňte tak na níže uvedený bankovní účet co nejdříve, abychom mohli uskutečňovat naplánovaná divadélka, výlety apod.

BÚ: 2301685911/2010

Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat na emailu:

srpsmslysolaje@gmail.com

Děkujeme!

Pavla Reyttová a Marie Kubíčková Končická

Vila Pellé

Ve čtvrtek 10.10. po svačince s dětmi vyrážíme do vily Pellé na výstavu doplněnou tvůrčí dílnou.

Prosíme o nejpozdější příchod do 8:30, pojedeme MHD autobusem a program nám začíná v 10 hodin. Batůžky nejsou potřeba, děti budou mít svačinku ve školce a přijedeme na oběd. :)

Předškoláci, jedeme na Vypich!

Sraz ve školce v 8:15

S sebou batoh s pitím, sušenkou, pláštěnkou.

Návrat na oběd.

Předškoláci, držte si tužky!

Milí rodiče,

říjen se nám blíží a ve čtvrtek 3.10. nám začíná první Kroužek předškoláků. Pracovní sešity máme již pro děti připravené, prosíme pouze o přinesení patřičně vybavených penálů, aby mělo každé dítě svůj vlastní.

Kroužek se bude konat v oddělení Medvíďat pod vedením paní učitelek Kristýny a Báry v odpoledních hodinách od 13:00-14:00 hod. Ve čtvrtek tedy předškoláci nebudou odpočívat. Pro jakékoliv dotazy se neváhejte obrátit na paní učitelky.

Těšíme se K+B  :)

Divadlo ve školce

Ve středu 25.9. do školky přijede divadlo s Houbařskou pohádkou.

Naše nejoblíbenější a v dnešní době již kultovní představení! Veselá, roztomilá i výchovně-ekologická pohádka o houbím světě, o čerstvě vyklubaném Hříbkovi, nafoukané Hraběnce Muchomůrkové a o zlobivém Honzovi Palečkovi, který se neumí chovat v lese a napraví ho až spravedlivý taťka všech hub, pan Čaroděj Fousoděj.

Schůzka pro rodiče dětí, které jsou přihlášené na Všesportovní kroužek

V pondělí 23.9. se bude konat informační schůzka pro rodiče:

• seznámení s instruktory
  • seznámení s programem a náplní kroužku
  • nabídka bonusů pro "sportovce" a rodinné příslušníky

Čas 17:00 hodin

Místo: Café a Bar Na Andělce, Sibeliova 369/51, Praha- Střešovice

Včelař ve školce

V pátek 20.9. nás po svačince navštíví včelař. Včeličky navštíví obě oddělení :-)

• přednáška probíhá zábavnou formou, přiměřeně věku dětí, pomocí hraček, obrázků, včelařského vybavení apod.
  • děti jsou do programu zapojeny
  • povídání o významu opylení rostlin
  • seznámení se životem včel v úlu
  • děti se naučí rozeznat včelu od vosy, čmeláka nebo sršně, naučí se, jak se chovat ke včelám v přírodě, jak si opatrně vytáhnout žihadlo apod.
  • na vlastní oči si mohou prohlédnout včelí úl, včelařské vybavení, vyzkoušet si např. klobouk a ochutnat voštiny

Tatran T-Rex

Ve čtvrtek 19.9. od 9:30 nás navštíví Tatran Střešovice.

Liščata na výšlapu

Ve čtvrtek 12.9. půjdou děti z oddělení Liščat na dopolední výšlap do lesa.

Příchod dětí do MŠ 8:30 - svačina, hygiena, odchod

Na sebe: pevná obuv, pohodlné oblečení dle aktuální předpovědi počasí

Vše bude po příchodu pravděpodobně špinavé.

V lese budou děti sbírat lesní plody a zajímavosti, které odnesou do školky.

Setkání v Pampelišce

Rádi bychom pozvali všechny rodiče na informační schůzku, která se uskuteční 5.9. v 16:00 v oddělení Medvíďat.

Program:

• seznámení s pedagogy
  • seznámení s programem a akcemi MŠ
  • seznámení se Školním řádem MŠ a provozem
  • seznámení s nabídkou kroužků
  • prostor pro dotazy, připomínky atd.

Těšíme se na všechny rodiče.

Předškoláci

Předškolním dětem se budou věnovat paní učitelky Kristýna a Bára v kroužku Předškoláček. Bude se konat jedenkrát týdně po obědě. Více informací se dočtete na nástěnce v šatně školky.

Doporučujeme, aby si předškoláci přinesli penál, ve kterém budou mít:

• trojhranné pastelky - základní barvy
  • trojhranná tužka
  • ořezávátko, guma
  • nůžky
  • lepidlo

Doporučujeme, aby měly děti do školky:

• plátěnou tašku s náhradním oblečením (spodní prádlo, ponožky, trička, tepláky, trička)
  • oblečení na zahradu, hřiště - jiné, než ve kterém chodí děti domů
  • pohodlnou obuv, holinky, pláštěnku, pokrývku hlavy
  • bačkory s pevnou patou - nikoliv pantofle
  • pyžamko